A VADDISZNÓÁLLOMÁNY EGY ÉVE ILYENKOR MAJD’ 103 EZER PÉLDÁNYT SZÁMLÁLT, A TERJESZKEDÉS PEDIG AZ EGÉSZ ORSZÁGOT LEFEDTE, AMI AZ EGYRE NAGYOBB FENYEGETETTSÉGET JELENTŐ AFRIKAI SERTÉSPESTIS HAZAI MEGJELENÉSÉNEK MEGELŐZÉSE MIATT KOMOLY KÉSZENLÉTET KÍVÁN A VADÁSZOKTÓL.
A KORÁBBI ÉVEKHEZ KÉPEST NŐTT A KÜLFÖLDRŐL ÉRKEZETT VADÁSZOK SZÁMA IS; HOZZÁVETŐLEG 26 EZREN VOLTAK AZ ELMÚLT VADÁSZATI ÉVBEN.
Az ágazat az OVA tavalyi statisztikái szerint pozitív eredményekkel zárta a 2016-2017-es vadászati évet: folyó értéken a vadgazdálkodás összesített bevételei 2,92 százalékkal nőttek (21,600 milliárd forintról 22,231 milliárd forintra), ugyanakkor a költségek is emelkedtek (19,908 milliárd forintról 20,917 milliárd forintra). Mindent összevetve az ágazat a 2016/2017. vadászati évet 1,314 milliárd forint kimutatott eredménnyel zárta.
A Kamara a pozitívumok közé sorolja továbbá a 2017-ben elindult tájegységi fővadász rendszert is: „minden megyei Területi Szervezetünk aktív kapcsolatot ápol a területét érintő tájegységek fővadászaival, akik eredményesen segítik a vadgazdálkodási ágazat munkáját. A fővadászok mindemellett az Országos Vadgazdálkodási Alappal kapcsolatos feladatokban is nagy hatékonysággal segítették a Kamara tevékenységét, s a vadászatra jogosultak pályázati rendszerrel kapcsolatos tájékoztatását.”
Földvári Attila szerint a fővadászoknak a jövő vadásznemzedékének kinevelésében is fontos szerepük van, hiszen a megyei vadászvizsga-bizottságok munkáját is segítik.